KANAL FREZE

Kanal içerisinde hidrolik akışa engel olup kanallarda tıkanmalara sebep olan; engel parçalar, yanlış bağlantılar, betonlaşmalar freze robotu sayesinde giderilip hidrolik akış tekrar sağlanır. Kanallarda tıkanmalara sebep olan malzemeler ( Ağaç ve bitki kökü,boru yıtıkları, yerinden çıkmış contalar, taş,beton, Kanalların içine girmiş PVC ev bağlantıları,  manşonlar, vb.) malzemeler boru içerisinde Kameralı Freze Robotu ile temizlenir. Bu sistem açık kazı gerektirmeden çok düşük maliyetle tıkanmış kanalların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar..

Uygulama Alanları

200mm-1000mm çap aralığındaki boru hatlarında (Atıksu, yağmursuyu, kimyasal ve endüstriyel atıkların taşındığı boru hatları v.b.) oluşan tıkanıklık ve daralmalara neden olan malzemeleri dışarıdan herhangi bir müdehaleye gerek kalmaksızın temizler. PVC, HDPE,CTP gibi esnek borular , beton borular,betonarme borular, kanal içerisinde bulunan ağaç kökleri, contalar ile boru civarında oluşan yağ ve tortu tabakalarını temizler.

Freze Nasıl Çalışır ?

Aynı Kanal görüntüleme robotları gibi bir freze aracına bağlı bir robot,önünde bir kompresör yardımı ile dönerek çalışan kristal ucunun kanalın istenmeyen yerlerini kesmesi yada parçalaması şeklinde çalışır.Üzerinde yer alan kamera görüntüsü yardımı ile Freze aracından kumanda edilen robotun çalışma mantığı aynı TV - INSPECTION sistemi gibi olup,kazıya gerek duymadan kanal içerisinde çok kısa bir sürede ,trafik sıkışıklığına sebebiyet vermeden işini tamamlar.