KANAL GÖRÜNTÜLEME - TV INSPECTION

Dünyada şehir planlaması her gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak yeni bir boyut kazanıyor.Günümüzde özellikle kalabalık şehirlerde yaşanan yoğun trafik sebebiyle altyapıda yaşanan her problemi açık kazı yöntemiyle tamire çalışmak,şehri bir bakıma felç etmek gündelik hayatı ve trafiği aksatmak anlamına geliyor. Bunun için KESKİN İNŞAAT tüm dünyanın kullandığı,kazıya gerek bırakmayan alman menşeli ipek spezıal TV- RoVVER ROVION KANAL GÖRÜNTÜLEME ROBOTLARINI bünyesine katarak.kanal görüntüleme TV INSPECTION sistemi Türkiye’de de başarıyla uygulanmaktadır.

Bu sistemde önceden temizlenmiş kanallara giren CCTV Kameralar çok kısa bir sürede, sadece bir muayene ya da parsel bacası kenarına yerleştirilen görüntüleme aracı vasıtası ile kanalın baştan sona görüntüsünü kaydedip , bize kanaldaki sorunları anında izleme şansı veriyor.ve yine alman menşeli olan wincan v8 programıyla kanal içerisinde yanlış bağlantılar ,kırık,çatlak,eğim vb. gibi engellerini cm kanal fotoğraflanarak raporlanır. Yani bir bakıma şehre endoskopi yapıyor diyebiliriz.Bu becerikli cihazlar çapı 10 cm. tutun da, kanalların bağlandığı 4mt Çapındaki kolektörle hatları dahi görüntüleyebiliyor.

Kanal Görüntülemesinin Önemi

Kanalların son durumunu kontrol etmek amacıyla görüntüleri alınır. Zaman içerisinde kimyasal atıklar nedeniyle, borularda erime ve kütlesel birikintiler oluşmakta, ayrıca kırıklar, çatlaklar, çökmeler ve bunlardan kaynaklanan tıkanıklıklar meydana gelmektedir.

Temizlik sonrasında sorun devam eden yerlerin, arızaları tespit edilmelidir.Artık sokaklar kazılmadan, kanalların mevcut halini görebilmek mümkün. Teknolojinin nimetlerden olan Kanal Görüntüleme Robotları vasıtasıyla, kanalların mevcut halleri görüntülenebilmektedir.

Önceden temizlenmiş kanallar, içlerine robot yerleştirilmiş, bilgisayar ve elektrik sistemi kurulu olan Kanal Görüntüleme Araçları ile görüntülenmektedir. Bacadan kanal içerisinde konulan robot araç içerisinde bulunan kontrol panelinden kullanan operatör arıza vb.şeyleri robot ile göstererek, bu görüntüleri bilgisayar yardımıyla kayıt altına alır.

Daha sonra Görüntüler CD/DVD ortamlarına aktarılıp,raporlar halinde ciltlenip kitap halinde sunulmaktadır...

KANALİZASYON HATLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ, YAĞMUR SUYU HATLARININ GÖRÜNTÜLENMESİ,EVSEL BAĞLANTI VE BACA BAĞLANTILARI KONTROLÜ, 200mm-2400mm ARASI HATLARIN TEMİZLİK KONTOLÜ VE ARIZA TESPİTİ KIRIK, ÇATLAK, ÇÖKME, CONTA KAYMASI, YANLIŞ BAĞLANTI ARIZALARI TESPİTİ BACALARIN GÖRÜNTÜLENMESİ HATLARIN EĞİM KONTROLÜ GÖRÜNTÜLENEN TÜM HATLARIN EN İNCE AYRINTISIYLA RAPORLANMASI