KANAL TEMİZLEME

Kanal Temizliği Her gün defalarca kullandığımız ve kullanmak zorunda olduğumuz altyapı sistemimiz şehir hayatı için son derece önemlidir.Hızla büyüyen ve nüfusu artan Ülkemizde kanalların yükü de her geçen gün artmaktadır. Bunun bilincinde olan firmamız Keskin İNŞAAT gelişmiş ülkelerdeki altyapı metotlarını yerinden inceleyerek bu yönde teknolojik makinalarını bünyesine katarak ve konusundan uzman teknik personelleri yurt içi ve yurtdışında eğiterek alt yapı sektöründe ciddi yatırımlar yapmıştır.

 • 100 mm – 2400 mm Arası Çaplarda Atık su, Yağmursuyu Borularının Temizlenmesi, Görüntülenmesi.
 • Muhtelif Çaplarda Tıkalı Kanal Açılması.
 • Muayene Baca Temizliği.
 • Organize Sanayi Bölgeleri ve Fabrikaların Alt Yapı Temizliği.
 • Atık Su ve Yağmur Suyu Kolektör Hatları Temizliği.
 • Açık Kanal Temizliği.
 • Açık Kanal Temizliği.
 • Drenaj Hatları Temizliği.
 • Kanalizasyon Terfi Merkezi Temizliği.
 • Endüstriyel Atık Temizliği.
 • Çökertme ve Çamur Havuzları Temizliği.
 • Aylık Yada Yıllık Periyodik Altyapı Bakımları.
 • Arıtma Havuzları Vb. Katı Atık Temizliği.
 • Rögar, Izgara, Baca ve Kanal Tıkanıklarının Giderilmesi.
 • Yeni Yapılan Kanallarda Görüntüleme ve Raporlama Yapılması.

 

Kanallar neden temizlenmeli?

Kanal içerisinde zamanla biriken teressubat ( Katı Atık ), çoğunluğu 30 cm çapında yapılmış olan şehir içi altyapısında periyodik olarak temizlenmediği taktirde kanalın dolmasına ve dolayısıyla tıkanmasına yol açar.Kanalların tıkanması gelişmiş bir ülke şehirde asla görülmemesi gereken ciddi bir problemdir ve şehir insanının karşılaşmak istemediği bir durumdur.Dolayısıyla hızla gelişmekte olan Ülkemiz ve şehirlerimiz de bu konuya çok önem verilmektedir.Kanallardaki pislik ,herhangi bir sızıntı durumunda çevreye ve insan sağlığına da çok ciddi zararlar verdiği gibi ,kanalın taşması durumunda etrafa yayılacak kötü kokular çok rahatsız edicidir.

Kanallar nasıl temizlenir?

Keskin İNŞAAT bünyesinde bulundurduğu teknoloji harikası son model RECYCLING (SUYU GERİ KAZANMA ARITMALI) Kombine kanal temizleme araçları ile kanal içerisinde oluşan kirlilik, tıkanıklık ve birikintilerin (kum, taş, kök, kireç v.b.) yüksek basınçlı su ile yumuşatılıp, sürükleyerek rögar bacalarına kadar getirilmesini ve bu rögar bacalarından yüksek emiş gücüne sahip vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılmasını sağlanır.Böylece kanallar hızlı , ekonomik ve çevreye zarar vermeden gündelik hayatı ve trafiği aksatmadan temizlenir.

KANAL TEMİZLİĞİ UYGULAMALARI

Kanalizasyon ve yağmursuyu hatları, konutların, işyerlerinin, fabrikaların vb. gibi yerlerin atıklarıyla zaman içerisinde dolmakta, ve çeşitli atıklar ve engeller nedeniyle tıkanmaktadır. Kanallardaki akışın sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi, koku ve taşmalara sebebiyet vermemesi için bu kanalların temizlenmesi gerekmektedir. Sektörünün saygın ve öncü firması Keskin İNŞAAT her tür kanalarda veya borularda, konusunda uzman ekip ve ekipmanları ile temizlik işlemini gerçekleştirmektedir. Atıklardan oluşabilecek kirlilik, tıkanıklık ve birikintiler (kum, taş, kök, mil, yağ v.b.), yüksek basınçlı su kullanılarak açılması/temizlenmesi ile sürüklenerek rögar bacalarına kadar getirilir. Bu rögar bacalarından yüksek emiş güçlü vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılır. Bu sistem sayesinde kanallar çevreye hiçbir zarar verilmeden trafik aksatmadan ekonomik ve hızlı bir şekilde temizlenir.

Atıklardan oluşabilecek kirlilik, tıkanıklık ve birikintiler (kum, taş, kök, mil, yağ v.b.), yüksek basınçlı su kullanılarak açılması/temizlenmesi ile sürüklenerek rögar bacalarına kadar getirilir. Bu rögar bacalarından yüksek emiş güçlü vakum sistemi ile emilerek tank içerisine aktarılır. Bu sistem sayesinde kanallar çevreye hiçbir zarar verilmeden trafik aksatmadan ekonomik ve hızlı bir şekilde temizlenir.